Qualicor
SFZ scoort hoog bij Qualicor Europe
An Davidts, kwaliteitsmedewerker
De voorbije overbruggingsaudit bevestigt dat onze medewerkers ‘zorg aan jouw zijde’ volgens de hoogste standaarden bieden. We zijn trots op onze experten die in de dagelijkse zorg het beste van zichzelf geven. Als ziekenhuis blijven we actief stappen zetten om dit kwaliteitslabel te borgen. Veilige en professionele zorg, dicht bij huis: daar willen onze teams voor staan, elke dag opnieuw.
Overbruggingsaudit
In november 2022 werd onze organisatie geauditeerd door Qualicor Europe in het kader van de start van een nieuwe accreditatiecyclus. Die start gaat altijd gepaard met een overbruggingsaudit. Daarbij toetst een team van externe auditoren de essentieelste normen rond kwaliteit en patiëntveiligheid.
Begin 2023 ontvingen we het rapport over die overbruggingsaudit. Dat bevestigde onze veranderende organisatiecultuur, waarbij kwaliteitsdenken en omgaan met en anticiperen op risico’s ingeburgerd raken in alle lagen van onze organisatie.
Enkele complimenten
- De inzet van apotheekassistenten op de afdelingen in functie van veilig medicatiebeheer
- Het infuusbeleid (opleiding, beheer, aankoop …) en de centrale rol van de afdeling intensieve zorgen
- Het aanwezige kwaliteitsbewustzijn in de hele organisatie, inclusief de raad van bestuur
- De dienstspecifieke patiëntbevragingen om gerichte informatie in te winnen
- De omarming van innovatieve ontwikkelingen, zoals het project suïcidewerking op spoed en de neusspray op de PAAZ
Naast de complimenten en de opdracht om successen meer te vieren worden we door het auditteam ook aangemoedigd om meer uit te pakken met de domeinen waar we echt goed op scoren.
Dit accreditatietraject geeft ons een continue en internationale toets om de kwaliteit en veiligheid in onze organisatie verder te optimaliseren.
Werkpunten
We kregen ook huiswerk mee. De registratie van het onderhoud van onze medische toestellen, de inbreng van de dienst ziekenhuishygiëne in de aankoopprocedure van nieuwe medische instrumenten/apparaten, het opleidingsbeleid voor onze artsen en de controle op het correct invullen van de checklijst veilige heelkunde en antibioticaprofylaxe werden aangehaald als domeinen waarop we nog voor uitdagingen staan.

Met veerkracht verder
In de eerste maanden van 2023 werden al concrete acties ondernomen voor de registratie van het onderhoud van medische instrumenten en apparatuur. Zo doen we nu systematisch interne audits om de borging van het systeem te controleren. Daarnaast wordt de dienst ziekenhuishygiëne intussen actief betrokken bij de aankoop van nieuw medisch materiaal.
Een volledige accreditatiecyclus neemt 5 jaar in beslag. Dat betekent dat de Qualicor-auditoren ons elke 20 maanden opnieuw zullen bezoeken om een ander deel van onze organisatie onder de loep te nemen. Op die manier geeft het accreditatietraject ons een continue en internationale toets om de kwaliteit en veiligheid in onze organisatie verder te optimaliseren.